Muslimové, kteři věři v Mesiáše,Hazrata Mirzu Ghulama Ahmeda(as)
Odpovidání na mylné Představy
Islám podporuje otevřený dialog. Mezi veřejností existuje mnoho mylných představ o islámu kvůli absenci otevřeného, fakty podloženého a uctivého dialogu mezi muslimy a ostatními. Svatý Korán opakovaně vybízí k důslednému intelektuálnímu zkoumání přesvědčení a ideologií. Tato část je tedy věnována otevřenému řešení různých otázek, které se o islámu běžně objevují. Obsah čerpá z odborné literatury, aby zajistil diskusi založenou na faktech a představuje oficiální názory muslimské komunity Ahmadíja.
Rovnost Pohlaví v Islámu
V současné době se hodně diskutuje o rovnosti žen a mužů v islámu. Islám je značně kritizován, pokud jde o rozdílný postoj k oběma pohlavím.
Urážlivé karikatury: Jak by měli muslimové reagovat?
Kreslené vtipy dánských novin, karikatury časopisu Charlie Hebdo, kreslířská soutěž navržená poslancem dánského parlamentu.Jaká je pravá islámská reakce?
Šaría
Šaría“ je pojem, který média často povrchně zmiňují, ale jen vzácně vysvětlují. Následující článek, který původně vyšel v deníku The Washington Post, napsali dva učenci Ahmadíjského muslimské společenství – Amjad Mahmood Khan, absolvent Harvard Law School a pomocný profesor na UCLA Law School, a Nasim Rehmatullah, lékař a bývalý místopředseda Ahmadíjského muslimské společenství USA.
Co islám říká o svobodě projevu? Učí islám, že rouhání by mělo být potrestáno? Těmto zásadním otázkám je věnován tento článek.Ayesha Mahmood Malik je učenkyní Ahmadíjského muslimského společenství. Je to právnička s bakalářským titulem LLB (Hons) z University of London a magisterským titulem LLM z Harvard Law School. Také je redakční korektorkou časopisu The Review of Religions, kde tento článek v roce 2015 původně vyšel. Zde je jeho český překlad.
Již Brzy!
Již Brzy!
Již Brzy!
Již Brzy!